Licensed to Alamo Stadium - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/29/2014 02:18 PM
             SAISD Invitational Track Meet -  3/29/14 - 3/29/2014              
                        Wheatley Heights Sports Complex                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Quiroga, Cynthia             Lee                   11:40.73  
  2 Lerma, Vanessa               Brennan               11:49.49  
  3 Barton, Kirstin              Stevens               11:58.73  
  4 Sheehan, Robin               Lee                   12:08.19  
  5 Alvarado, Elizabeth          Stevens               12:17.88  
  6 Garcia, Gabriella            Taft                  12:25.27  
 
Event 3  Women 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Taft  'A'                                             51.33   2 
     1) Lopez, Xiomara                  2) Bazo, Brittany                 
     3) Latino, Tori                    4) Tullis, Trinity                
  2 Boerne  'A'                                           51.95   2 
     1) Goodale, Lilly                  2) Fey, Sierra                    
     3) Styles, Taylor                  4) Majewski, Elena                
  3 Floresville  'A'                                      52.27   1 
     1) Meis, Brooke                    2) Trabucco, Samantha             
     3) Cannon, Payton                  4) Robinson, Riley                
  4 Edison  'A'                                           53.12   1 
     1) Miles, Dashia                   2) Davis, Zion                    
     3) Pacheco, Amber                  4) Wood, Kalani                   
  5 Lee  'A'                                              53.16   2 
     1) Gutierrez, Ana                  2) Crater, Miranda                
     3) Garcia, Paola                   4) Rahming, Tonesha               
  6 Y W L A  'A'                                          53.97   1 
     1) Ibarra, Evelyn                  2) Lewis, Thristian               
     3) Sanchez, Malarie                4) Williams, Karease              
 
Event 5  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor, Keyanna              Lee                    2:30.85  
  2 Raign, Kelsie                Stevens                2:31.29  
  3 Pasayan, Danielle            Taft                   2:34.32  
  4 Williams, Micah              Lee                    2:35.38  
  5 Benavidez, Esperanza         Lanier                 2:35.40  
  6 Cobarrubias, Kristina        Edison                 2:37.05  
 
Event 7  Women 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rogers, Cassandra            Floresville              16.55   3 
  2 Simmons, India               Clark                    16.82   3 
  3 Malone, Eshe                 Brackenridge             16.85   3 
  4 Mitchell, Dionisia           Brennan                  17.02   2 
  5 Flores, Sabrina              Clark                    17.15   1 
  6 Pechaecek, Emery             Boerne                   17.31   1 
 
Event 9  Women 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tullis, Trinity              Taft                     12.47   1 
  2 Smith, Alaisa                Stevens                  12.58   2 
  3 Mitchell, Norrelle           Brennan                  12.64   4 
  4 Fey, Sierra                  Boerne                   13.00   4 
  5 Tucker, Taylor               Harlandale               13.01   3 
  6 Lopez, Xiomara               Taft                     13.09   4 
 
Event 11  Women 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Clark  'A'                                          1:47.24   1 
     1) Rodriguez, Noelia               2) Wright, Sarah                  
     3) Miles, Gabriella                4) Rhone, Kasey                   
  2 Brennan  'A'                                        1:49.76   1 
     1) Robinson, Dasia'                2) Jackson, Kristal               
     3) Bagsby, Brittany                4) Payne, Kenya                   
  3 Taft  'A'                                           1:50.69   1 
     1) Lopez, Xiomara                  2) Dickerson, Kyla                
     3) Amos, Trea                      4) Latino, Tori                   
  4 Lee  'A'                                            1:51.38   2 
     1) Crater, Miranda                 2) Williams, Micah                
     3) Blount, Alex                    4) Fritscher, Lauren              
  5 Boerne  'A'                                         1:54.46   2 
     1) Warren, Jamie                   2) Hudson, Alayna                 
     3) Majewski, Elena                 4) Cox, Kennedy                   
  6 Brackenridge  'A'                                   1:54.55   1 
     1) Fuentes, Rose                   2) Moody, Brianna                 
     3) Kincheon, Anesha                4) Patin, Yabrisha                
 
Event 13  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tucker, Taylor               Harlandale             1:01.32   4 
  2 Smith, Alaisa                Stevens                1:01.40   3 
  3 Fey, Sierra                  Boerne                 1:01.41   1 
  4 Goodale, Lilly               Boerne                 1:01.90   3 
  5 Ramiro, Damaris              Edison                 1:02.47   5 
  6 Williams, Alexis             Brennan                1:03.49   2 
 
Event 15  Women 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Simmons, India               Clark                    46.42   1 
  2 Blount, Alex                 Lee                      47.18   1 
  3 Haag, Courtenay              Floresville              50.08   3 
  4 Rogers, Cassandra            Floresville              50.20   2 
  5 Pechaecek, Emery             Boerne                   51.46   2 
  6 Pasayan, Danielle            Taft                     51.56   3 
 
Event 17  Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sneed, Jasmin                Clark                    26.29   2 
  2 Tucker, Taylor               Harlandale               26.45   4 
  3 Smith, Alaisa                Stevens                  26.49   2 
  4 Rodriguez, Noelia            Clark                    26.98   4 
  5 Payne, Kenya                 Brennan                  27.10   5 
  6 Tullis, Trinity              Taft                     27.35   4 
 
Event 19  Women 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Quiroga, Cynthia             Lee                    5:31.78  
  2 Alvarado, Elizabeth          Stevens                5:41.49  
  3 Sheehan, Robin               Lee                    5:41.76  
  4 Garcia, Gabriella            Taft                   5:41.99  
  5 Montelongo, Elizabeth        Floresville            5:45.69  
  6 Barton, Kirstin              Stevens                5:49.30  
 
Event 21  Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Clark  'A'                                          4:09.65   1 
     1) Madison, Alexis                 2) Mazmayan, Asya                 
     3) Gulley, Ria                     4) Sneed, Jasmin                  
  2 Taft  'A'                                           4:13.38   1 
     1) Bazo, Brittany                  2) Dickerson, Kyla                
     3) Pasayan, Danielle               4) Latino, Tori                   
  3 Brennan  'A'                                        4:20.26   1 
     1) Williams, Alexis                2) Perry, Anna                    
     3) McLaney, Makayla                4) Robinson, Dasia'               
  4 Lee  'A'                                            4:23.39   2 
     1) Fritscher, Lauren               2) Williams, Micah                
     3) Blount, Alex                    4) Sheehan, Robin                 
  5 Floresville  'A'                                    4:24.62   1 
     1) Cantu, Alexis                   2) Shodrock, Shae                 
     3) Trevino, Lauren                 4) Stuart, Macy                   
  6 Brackenridge  'A'                                   4:25.99   1 
     1) Sifuentes, Kathy                2) Orozco, Serina                 
     3) Flores, Miranda                 4) Kincheon, Anesha               
 
Event 23  Women Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Monroe, Joleesha             Stevens                 111-02  
  2 Dears, Jasmine               Brennan                 102-09  
  3 Pena, Brianna                Harlandale               99-07  
  4 Sorunke, Hypatia             Taft                     98-10  
  4 Gomez, Azirith               McCollum                 98-10  
  6 Cloud, Tyra                  Stevens                  95-06  
 
Event 25  Women High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Robinson, Dasia'             Brennan                5-02.00  
  2 Taylor, Sarah                Brennan                5-00.00  
  3 Cantu, Alexis                Floresville            4-09.00  
  4 Warren, Rebecca              Taft                   4-07.00  
  5 Castro, Maricela             Lanier                 4-02.00  
  5 Rodriguez, Brianna           Edison                 4-02.00  
  5 Tucker, Taylor               Harlandale             4-02.00  
  5 Garcia, Mercedes             Harlandale             4-02.00  
 
Event 27  Women Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gulley, Ria                  Clark                 16-00.25  
  2 Payne, Kenya                 Brennan               15-11.75  
  3 Amos, Trea                   Taft                  15-05.00  
  4 Watts, DeHavalan             Floresville           14-11.50  
  5 Malone, Eshe                 Brackenridge          14-09.75  
  6 Goodale, Lilly               Boerne                14-09.50  
 
Event 29  Women Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shodrock, Shae               Floresville            9-00.00  
  2 Robinson, Riley              Floresville            8-06.00  
  3 Hernandez, Mireya            Memorial               6-00.00  
 
Event 31  Women Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cantu, Sabrina               Y W L A               34-11.00  
  2 Cloud, Tyra                  Stevens               34-04.00  
  3 Jordan, Brianna              Brennan               33-11.50  
  4 Mason, Tia                   Brennan               31-06.75  
  5 Thomas, Tamara               Brennan               31-05.50  
  6 Sorunke, Hypatia             Taft                  30-06.50  
 
Event 33  Women Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gulley, Ria                  Clark                 36-02.00  
  2 Robinson, Dasia'             Brennan               34-03.00  
  3 Watts, DeHavalan             Floresville           33-10.00  
  4 Cannon, Payton               Floresville           33-09.00  
  5 Jackson, Kristal             Brennan               33-08.00  
  6 Blount, Alex                 Lee                   33-07.50  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brennan                    105        2) Clark                      94   
    3) Taft                        86        4) Floresville                76   
    5) Lee                         73        6) Stevens                    66   
    7) Boerne                      38        8) Harlandale                 27.50
    9) Brackenridge                12        9) Y W L A                    12   
   11) Edison                      11.75    12) Memorial                    6   
   13) McCollum                     3       14) Lanier                      2.75