Licensed to Alamo Stadium - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/17/2014 08:08 PM
               27-28 4A AREA MEET 2014 - 4/16/2014 to 4/17/2014                
                              STEELE HIGH SCHOOL                               
                                    Results                                    
 
Event 402  Men 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Tankersley, Andrew           Boerne Champ           9:50.52  
  2 Bertchy, Montgomery          Boerne Champ           9:57.43  
  3 Carbaugh, Conrad             Brennan                9:57.64  
  4 Almaraz, Raul                Edison                10:03.05  
  5 Valdez, Evan                 Schertz Clem          10:08.24  
  6 Hunter, La'trell             Schertz Clem          10:22.01  
 
Event 404  Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Brackenridge  'A'                                     42.38  
     1) Richards, Ramon                 2) Allen, Robert                  
     3) Alcaraz, Rudy                   4) Mathis, Trey                   
  2 Brennan  'A'                                          42.49  
     1) Moore, Tristan                  2) Warren, Devante                
     3) Hill, Derrick                   4) Green, Makai                   
  3 Seguin  'A'                                           43.07  
     1) Henderson, D'Onte               2) Dora, Avion                    
     3) Freeman, Joseph                 4) Young, Henry                   
  4 Schertz Clemens  'A'                                  43.28  
     1) Carmona, Devante                2) Russell, Ka'jyah               
     3) Cromer, Chris                   4) Santiago, Shawn                
  5 Boerne Champion  'A'                                  43.67  
     1) Garces, Sebastian               2) Posposil, Travis               
     3) Green, Josh                     4) Shaver, Jackson                
  6 Highlands  'A'                                        44.64  
     1) Thomas, Malik                   2) Ramirez, Noel                  
     3) Richardson, De-Morriay          4) Salame, Thomas                 
 
Event 406  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Talerico, Gavin              Brackenridge           1:58.34  
  2 Guerrero, Jorge              Edison                 1:59.32  
  3 Pearce, Isaac                Schertz Clem           1:59.95  
  4 Villalpondo, Esteban         Buda Hays              2:00.37  
  5 Davis, Zach                  Schertz Clem           2:02.64  
  6 Wittkopp, Nick               Kyle Lehman            2:04.11  
 
Event 408  Men 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ley, Cameron                 Boerne Champ             15.16  
  2 Ley, Austin                  Boerne Champ             15.26  
  3 Green, George                Brennan                  15.42  
  4 Vasquez, Joe                 Edison                   15.47  
  5 Garner, Clifford             Kyle Lehman              15.50  
  6 Reyna, Adrian                Highlands                15.54  
 
Event 410  Men 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Green, Makai                 Brennan                  11.15  
  2 Freeman, Joseph              Seguin                   11.27  
  3 Carmona, Kristian            Schertz Clem             11.28  
  4 Moore, Tristan               Brennan                  11.35  
  5 Posposil, Travis             Boerne Champ             11.36  
  6 Baker, Kamren                Schertz Clem             11.53  
 
Event 412  Men 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Brackenridge  'A'                                   1:27.88  
     1) Richards, Ramon                 2) Allen, Robert                  
     3) Alcaraz, Rudy                   4) Mathis, Trey                   
  2 Schertz Clemens  'A'                                1:29.14  
     1) Carmona, Devante                2) Russell, Ka'jyah               
     3) Carmona, Kristian               4) Santiago, Shawn                
  3 Brennan  'A'                                        1:30.01  
     1) Warren, Devante                 2) Moore, Tristan                 
     3) Warren, Ricky                   4) Green, Makai                   
  4 Boerne Champion  'A'                                1:31.10  
     1) Dunlap, Eben                    2) Posposil, Travis               
     3) Green, Josh                     4) Shaver, Jackson                
  5 Lockhart  'A'                                       1:33.94  
     1) Castillo, Fernando              2) Lopez, Juan                    
     3) Ellison, DJ                     4) McKinney, CJ                   
  6 San Antonio Alamo Heights  'A'                      1:34.38  
     1) Htoo, Kaw Ka Paw                2) Flores, Sam                    
     3) Osborne, Jake                   4) Jeffers, Keenan                
 
Event 414  Men 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Henderson, D'Onte            Seguin                   49.97  
  2 Hill, Derrion                Brennan                  50.07  
  3 Johnson, Jordon              Lockhart                 50.60  
  4 Hill, Derrick                Brennan                  50.92  
  5 Kroger, Eric                 Buda Hays                52.04  
  6 Fountain, Will               Schertz Clem             52.51  
 
Event 416  Men 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ley, Austin                  Boerne Champ             40.07  
  2 Ley, Cameron                 Boerne Champ             40.19  
  3 Hernandez, Adrian            Kerrville Ti             40.33  
  4 Hernandez, Chris             Highlands                41.05  
  5 Garner, Clifford             Kyle Lehman              41.11  
  6 Green, George                Brennan                  42.01  
 
Event 418  Men 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Warren, Devante              Brennan                  22.54  
  2 Santiago, Shawn              Schertz Clem             22.63  
  3 Carmona, Kristian            Schertz Clem             22.69  
  4 Castillo, Fernando           Lockhart                 22.78  
  5 Warren, Ricky                Brennan                  22.79  
  6 Henderson, D'Onte            Seguin                   23.10  
 
Event 420  Men 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tankersley, Andrew           Boerne Champ           4:30.41  
  2 Villalpondo, Esteban         Buda Hays              4:32.80  
  3 Bertchy, Montgomery          Boerne Champ           4:34.52  
  4 Valdez, Evan                 Schertz Clem           4:35.35  
  5 Carbaugh, Conrad             Brennan                4:38.86  
  6 Almaraz, Raul                Edison                 4:42.35  
 
Event 422  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Brackenridge  'A'                                   3:21.95  
     1) Richards, Ramon                 2) Allen, Robert                  
     3) Alcaraz, Rudy                   4) Talerico, Gavin                
  2 Brennan  'A'                                        3:25.86  
     1) Hill, Derrick                   2) Martinez, Marcus               
     3) Dillard, Christian              4) Hill, Derrion                  
  3 Schertz Clemens  'A'                                3:26.59  
     1) Carmona, Devante                2) Bass, Preston                  
     3) Russell, Ka'jyah                4) Fountain, Will                 
  4 Boerne Champion  'A'                                3:27.17  
     1) Garr, Robert                    2) Yates, Alec                    
     3) Shaver, Jackson                 4) Tankersley, Andrew             
  5 Highlands  'A'                                      3:29.42  
     1) Hartfield, Christopher          2) Moody, Jamaria                 
     3) Moody, Bruce                    4) Hernandez, Chris               
  6 Buda Hays  'A'                                      3:29.53  
     1) Kroger, Eric                    2) Supernaw, Jesse                
     3) Trejo, Miguel                   4) Beldon, Kenny                  
 
Event 424  Men Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gallego, Tim                 Boerne Champ            142-08  
  2 Honaker, Billy               Schertz Clem            138-08  
  3 Sanchez, Steven              Edison                  135-11  
  4 Lanfear, Conner              Buda Hays               135-07  
  5 Tarver, Stone                San Antonio             129-11  
  6 Gusme, Damian                Burbank                 129-07  
 
Event 426  Men High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jefferson, Jamal             Brennan                6-02.00  
  2 Mauldin, Shiloh              Kerrville Ti          J6-02.00  
  3 Key, Da'Shawn                Brennan                6-00.00  
  4 Gerlich, Brock               Seguin                 5-10.00  
  5 Bradford, Tru                Burbank               J5-10.00  
  6 Sayles, Jay                  Kyle Lehman           J5-10.00  
 
Event 428  Men Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Moore, Tristan               Brennan               21-05.50  
  2 Beck, Javon                  Brennan               21-02.00  
  3 Lopez, Matthew               Brennan               20-11.50  
  4 Turner, Malcolm              Kyle Lehman           20-05.25  
  5 Russell, Ka'jyah             Schertz Clem          20-03.00  
  6 McKinney, CJ                 Lockhart              19-08.50  
 
Event 430  Men Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kolling, Joe                 Boerne Champ          14-03.00  
  2 Parker, Matt                 San Antonio           11-06.00  
  3 Huffaker, John               Kerrville Ti          11-00.00  
  4 Camacho, Octaviano           Highlands            J11-00.00  
  5 Black, Robert                San Antonio          J11-00.00  
  6 Gonzales, Emilio             Brennan              J11-00.00  
 
Event 432  Men Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zaragoza, Tristan            Highlands             51-01.00  
  2 Lanfear, Conner              Buda Hays             50-10.75  
  3 Galvan, Gabe                 Buda Hays             48-01.75  
  4 Brown, Nick                  Brennan               47-04.50  
  5 Gutierrez, Jacob             Schertz Clem          46-11.50  
  6 Seale, Seth                  Buda Hays             46-04.00  
 
Event 434  Men Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Key, Da'Shawn                Brennan               45-00.50  
  2 Allen, Robert                Brackenridge          44-06.50  
  3 Warren, Ricky                Brennan               42-06.50  
  4 Russell, Ka'jyah             Schertz Clem          42-02.00  
  5 Murdock, Isaac               Boerne Champ          41-11.50  
  6 Powell, Kelton               Kyle Lehman           41-11.00  
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brennan                    158        2) Boerne Champion           114   
    3) Schertz Clemens             89        4) Brackenridge               78   
    5) Seguin                      35        5) Buda Hays                  35   
    7) Highlands                   25        8) Edison                     23   
    9) Kerrville Tivy              20       10) Lockhart                   15   
   11) San Antonio Alamo Heights   14       12) Kyle Lehman                11   
   13) Burbank                      3