Licensed to Alamo Stadium - Site License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/3/2014 06:43 PM
                  MIDDLE SCHOOL TRACK MEET 5-3-14 - 5/3/2014                   
                               WHEATLEY HEIGHTS                                
                                    Results                                    
 
Event 113  Boys 2400 Meter Run 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Cedillo, Jonathon 8th        Rogers                          8:44.30   10   
  2 Cervantes, Nathan 8th        Lowell                          9:04.64    8   
  3 Rodriguez, Eric 8th          Twain                           9:25.90    6   
  4 Cervantes, David 8th         Twain                           9:51.15    4   
  5 Lopez, Luis 8th              Rogers                         10:13.83    2   
  6 Cabrero, Cesar 8th           Rogers                         10:14.48    1   
 
Event 114  Boys 4x100 Meter Relay 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rogers - Blue Zone  'A'                                        48.16   20   
  2 King - Blue Zone  'A'                                          48.54   16   
  3 Connell - Blue Zone  'A'                                       49.48   12   
  4 Twain - Blue Zone  'A'                                         53.98    8   
 
Event 115  Boys 800 Meter Run 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martinez, Alejandro 8th      PAGE                            2:17.69   10   
  2 Gibbons, Devin 8th           Lowell                          2:19.20    8   
  3 Amador, Luis 8th             Wheatley                        2:19.44    6   
  4 Vasquez, Alvino 8th          Lowell                          2:26.98    4   
  5 Martinez, Luis 8th           Rogers                          2:29.89    2   
  6 Herrera, Giovanni 8th        Connell                         2:31.39    1   
 
Event 116  Boys 110 Meter Hurdles 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Montes, Raul 8th             Wheatley                          18.75   10   
  2 Hernandez-Tovar, Francis     PAGE                              19.16    8   
  3 Williams, Jeremiah 8th       KING                              19.22    6   
  4 Guillen, John 8th            Rogers                            19.55    4   
  5 Dilday, Elijah 8th           Rogers                            19.70    2   
  6 Coronado, Ricardo 8th        Connell                           20.43    1   
 
Event 117  Boys 100 Meter Dash 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bernal, Noah 8th             Rogers                            11.20   10   
  2 Sanford, Xavier 8th          Connell                           11.81    8   
  3 Leija, Valentine 8th         Connell                           11.96    6   
  4 Lampkins, Tiaray 8th         KING                              12.45    4   
  5 McIntyre, Jay-Vion 8th       KING                              12.58    2   
  6 Franklin, Nathan 8th         Rogers                            12.96    1   
 
Event 118  Boys 4x200 Meter Relay 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 King - Blue Zone  'A'                                        1:41.00   20   
  2 Rogers - Blue Zone  'A'                                      1:41.18   16   
  3 Connell - Blue Zone  'A'                                     1:49.40   12   
  4 Twain - Blue Zone  'A'                                       1:55.87    8   
 
Event 119  Boys 400 Meter Dash 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Palomino, Rene 8th           Rogers                            57.52   10   
  2 Gibbons, Devin 8th           Lowell                            58.69    8   
  3 Casas, Martin 8th            Connell                           58.81    6   
  4 Rios, Michael 8th            Rogers                          1:04.35    4   
  5 Palafos, Joseph 8th          Connell                         1:04.43    2   
  6 Encina, Roland 8th           KING                            1:06.19    1   
 
Event 120  Boys 300 Meter Hurdles 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Garcia, Jesse 7th            Twain                             45.56   10   
  2 Hernandez-Tovar, Francis     PAGE                              46.99    8   
  3 Montes, Raul 8th             Wheatley                          47.67    6   
  4 Torre, Jacob 8th             Twain                             49.06    4   
  5 Dilday, Elijah 8th           Rogers                            50.24    2   
  6 Coronado, Ricardo 8th        Connell                           50.61    1   
 
Event 121  Boys 200 Meter Dash 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Caldwell, Javon 8th          KING                              24.97   10   
  2 Sanford, Xavier 8th          Connell                           26.24    8   
  3 Leija, Valentine 8th         Connell                           26.35    6   
  4 DE Wit, Robert 8th           Twain                             27.40    4   
  5 Casas, Martin 8th            Connell                           27.87    1.50
  5 Franklin, Nathan 8th         Rogers                            27.87    1.50
 
Event 122  Boys 1600 Meter Run 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amador, Luis 8th             Wheatley                        5:23.17   10   
  2 Cedillo, Jonathon 8th        Rogers                          5:32.41    8   
  3 Barajas, Jeremy 8th          PAGE                            5:36.84    6   
  4 Vasquez, Alvino 8th          Lowell                          5:39.03    4   
  5 Rodriguez, Eric 8th          Twain                           6:04.54    2   
  6 Hernandez-Tovar, Francis     PAGE                            6:10.67    1   
 
Event 123  Boys 4x400 Meter Relay 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 King - Blue Zone  'A'                                        4:13.18   20   
  2 Lowell - Blue Zone  'A'                                      4:14.67   16   
  3 Rogers - Blue Zone  'A'                                      4:22.78   12   
  4 Connell - Blue Zone  'A'                                     4:27.86    8   
  5 Twain - Blue Zone  'A'                                       4:55.13    4   
 
Event 124  Boys Shot Put 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miles, Lawrence 8th          KING                           41-07.50   10   
  2 Caldwell, Javon 8th          KING                           41-00.50    8   
  3 Sanford, Xavier 8th          Connell                        39-08.50    6   
  4 Jackson, Ernest 8th          Twain                          39-06.00    4   
  5 Gutierrez, Roger 8th         PAGE                           35-01.00    2   
  6 Leija, Valentine 8th         Connell                        34-04.00    1   
 
Event 125  Boys Long Jump 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Palomino, Rene 8th           Rogers                         17-11.50   10   
  2 Bernal, Noah 8th             Rogers                         17-09.75    8   
  3 Martinez, Alejandro 8th      PAGE                           17-03.25    6   
  4 Flores, Anthony 8th          Rogers                         16-02.75    4   
  5 Gonzalez, Miguel 7th         Twain                          16-01.00    2   
  6 Casas, Martin 8th            Connell                        15-11.50    1   
 
Event 127  Boys Discus Throw 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lozano, Ronald 8th           Rogers                           109-06   10   
  2 Mendoza, Jose 8th            Twain                             98-04    8   
  3 Aleman, Adrian 8th           Twain                             97-08    6   
  4 Leija, Valentine 8th         Connell                           96-06    4   
  5 Torre, Jacob 8th             Twain                             94-04    2   
  6 Castillo, Luis 8th           Rogers                            85-11    1   
 
Event 128  Boys Triple Jump 8TH BOYS -BLUE ZONE
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barajas, Jeremy 8th          PAGE                           33-04.00   10   
  2 Garcia, Jesse 8th            Twain                          32-11.50    8   
  3 McIntyre, Jay-Vion 8th       KING                           32-11.00    6   
  4 Martinez, Alejandro 8th      PAGE                           32-08.50    4   
  5 Hernandez-Tovar, Francis     PAGE                           31-11.00    2   
  6 Cabness, Mar'Quaveon 8th     KING                           31-10.00    1   
 
          Men - 7TH BOYS - RED ZONE - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) TAFOLLA - RED ZONE         153        2) HARRIS - RED ZONE         124   
    3) DAVIS - RED ZONE            87        4) WHITTIER - RED ZONE        85   
    5) POE - RED ZONE              65        6) RHODES - RED ZONE          42   
    7) LONGFELLOW - RED ZONE       21                                           
 
          Men - 8TH BOYS - RED ZONE - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) DAVIS - RED ZONE           125        2) WHITTIER - RED ZONE       101   
    3) HARRIS - RED ZONE           83        4) TAFOLLA - RED ZONE         79   
    5) IRVING - RED ZONE           57        6) RHODES - RED ZONE          56   
    7) POE - RED ZONE              48        8) LONGFELLOW - RED ZONE       9   
 
          Men - 7TH BOYS -BLUE ZONE - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) KING - BLUE ZONE           125        2) PAGE - BLUE ZONE          113   
    3) LOWELL - BLUE ZONE         100        4) TWAIN - BLUE ZONE          81.50
    5) WHEATLEY - BLUE ZONE        58        6) ROGERS - BLUE ZONE         56.50
    7) CONNELL - BLUE ZONE         28                                           
 
          Men - 8TH BOYS -BLUE ZONE - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) ROGERS - BLUE ZONE         138.50     2) KING - BLUE ZONE          104   
    3) CONNELL - BLUE ZONE         84.50     4) TWAIN - BLUE ZONE          80   
    5) PAGE - BLUE ZONE            57        6) LOWELL - BLUE ZONE         48   
    7) WHEATLEY - BLUE ZONE        32